SERDAR DALDAL BİYOGRAFİSİ

Serdar Daldal Kimdir?

Ser-dal Şirketler Grubunun tek yetkilisi olan Türk İş adamı. Yüksek Gerilim Enerji sektöründe bilinen, tanınmış bir isim.

Serdar Daldal 13.06.1977 tarihinde Ankara’nın Gölbaşı ilçesine bağlı Subaşı Mahallesinde dünyaya gelmiştir. İlköğretimini Şenlik ilkokulunda, Orta Öğretim ve Lise öğrenimini ise Ahmet Yesevi lisesinde devam etti. Azerbaycan Bakü Teknik Üniversitesinde Rabıta Telekomünikasyon ve Elektrik Mühendisliği bölümünü kazanıp üniversite eğitimini Azerbaycan’da tamamladı.

Babası Fazlı Daldal yüksek gerilim enerji sektöründe Türkiye’de tanınmış bir Elektrik Ustasıdır. Babası ile uzun süre çeşitli şantiyelerde beraber çalışan Serdar Daldal Şehir içi ve Şehir dışında pek çok şantiyede Enerji sektörünü başarıyla temsil etmiştir. 2004 yılına kadar babası ile birlikte yürüttüğü aile şirketinden ayrılıp küçük bir dükkânda “Daldal Elektik” adında bir şahıs firması kurmuş ve taşeron olarak iş yapmaya başlamıştır. Kendisini trafo ve kompanzasyon alanında geliştirerek mesleki anlamda kendisini iyice ehlileştirmiştir.

Giderek büyüyen işleri yetiştirmek ve kurumsallaşmak için 2009 yılında “Ser-dal Enerji” isminde bir şirket ile büyümeyi hedefleyerek iş hayatına devam etmiştir. Enerji Sektöründe Pek çok özel ve resmi kurum ile çalışarak önemli ölçüde değerli referanslar elde etmiştir. Enerji sektöründe taahhüt ettiği işlerde ihtiyaç duyulan mühendislik hizmetini de karşılamak için gerekli olan mühendislik firmasını 2013 yılında “Dalpro Proje” ismi ile kurmasıyla taahhüt ettiği işlerde gerekli olan proje çizim ve mühendislik hizmetini de karşılamış ve Enerji sektörüne mühendislik hizmeti vermeye başlamıştır.

2018’e kadar Resmi kurumların ihaleleri ile işler yürüten Serdar Daldal, 2018 yılındaki ekonomik kriz ile taahhüt işlerini azaltarak 2019 yılından bu yana arıza, bakım ve onarım işlerine ağırlık vererek 2020 yılı sonu itibariyle Türkiye genelinde enerji sektöründe yaklaşık 250 noktada bakım onarım işlerini yürütmektedir. 

Çalışma hayatına devam ederken bir yandan da 2013 yılında başladığı Azerbaycan Teknik Üniversitesinde eğitim hayatına devam ederek 2018 yılında Elektrik Mühendisliği bölümünü bitirip Elektrik Mühendisi ünvanını almıştır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.